Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tapety cegła

Cegła to naturalny materiał, który stał się hitem jako element dekoracyjny w wykończeniu wnętrz. Chodzi o stworzenie naturalnego i nieco surowego efektu, który nada stylowości każdemu wnętrzu. Tapety, których motywem jest cegła, doskonale wpisują się w ten trend, wiernie odwzorowując prawdziwe mury.

Cegła jako motyw na tapecie

Tapety z motywem cegły tworzą niezwykle naturalny efekt. Ich wzory często są niejednolite, aby realistycznie odwzorowywać ceglany mur. Jednak nie tylko wzór odnosi się do klimatu cegły, lecz często także powierzchnia tapety. Niektóre modele posiadają chropowatą fakturę, co w dotyku do złudzenia przypomina ceglaste kafelki. Idealnie odwzorowane cegły to jednak nie wszystko. W szerokiej ofercie tapet z tym motywem można znaleźć także modele: imitujące sfatygowane mury, pokryte roślinnością cegiełki czy cegłę połączoną z innymi elementami graficznymi (półki, zdjęcia, ramki). Ciekawą propozycją są również tapety w kafelki, które dają złudzenie trójwymiarowości, co jeszcze bardziej przybliża do wyglądu prawdziwej cegły. Producenci tapet robią więc wszystko, aby ich produkty jak najwiarygodniej oddawały charakter naturalnych materiałów, które mają imitować.

Tapeta kontra prawdziwa cegła

Cegła na tapecie pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Przede wszystkim, jest to niezawodne wykończenie mieszkania urządzonego w stylu rustykalnym, czy industrialnym, w którym to odwzorowanie naturalnych akcentów i barw jest podstawą. Ceglaste motywy na tapecie łączą się także ze stylem skandynawskim, gdzie połączenie jasnych barw z naturalnymi materiałami, to istota skandynawskiej architektury wnętrz. Dzięki tapetom z motywem cegły uzyskać można pożądany efekt, bez konieczności kucia ścian. Jednak oszczędność czasu i pieniędzy to nie jedyna zaleta. Współczesne tapety są trwałe i dobre jakościowo, a także w przeciwieństwie do prawdziwych cegieł, nie generują dodatkowego kurzu w mieszkaniu. To wszystko sprawia, że coraz więcej miłośników naturalnych akcentów, po prostu decyduje się na imitację cegły w postaci efektownej tapety.

Marka
Pokaż tylko
Rodzaj
Odcień
Cena
-
Ilość znalezionych produktów: 146
pixel