Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Modne tapety

Tapety ponownie stały się pożądanym trendem we wnętrzarstwie i stanowią dziś wspaniałe wykończenie każdego mieszkania. Wraz z powrotem do łask, nie tylko polepszyła się jakość ich wykonania, ale również zaczęto stosować nowoczesne tworzywa do ich produkcji. Powstało również wiele nowych trendów we wzornictwie, które są odpowiedzią na współczesne trendy. Decydując się na nie, można mieć pewność, że wybieramy modne tapety, odpowiednie do nowoczesnych wnętrz.

Jakie tapety są na czasie?

Dziś tapeta nie jest tylko obowiązkowym wykończeniem ścian, ale ma także stanowić ozdobę, podkreślać konkretny styl w aranżacji wnętrz i przede wszystkim się wyróżniać. Dlatego modne tapety to takie, których design, faktura czy kolor w niczym nie przypomina jednolitych tapet sprzed lat. Ma być wyraziście, oryginalnie i do tego w pięknych barwach. Z drugiej strony, współczesne trendy w urządzaniu wnętrz zakładają dużo swobody i eklektyzm – dlatego wybór wśród modnych tapet jest niezwykle szeroki. Modne dziś są zarówno tapety ścienne o minimalistycznym wyglądzie, tapety inspirowane dawnymi rozwiązaniami, jak i też pełne przepychu i kolorów nowoczesne wzory.

Modne motywy wśród tapet

Wśród modnych tapet szczególnym zainteresowaniem cieszy się kilka konkretnych wzorów. Jednym z popularnych motywów są dziś tapety z roślinnymi wzorami, zwłaszcza w kwiaty. Jest to odpowiedź na współczesny trend powrotu do natury. Motywy te szczególnie dobrze sprawdzą się jako modne tapety do sypialni. Podobnie jest w przypadku tapet imitujących cegłę, co świetnie współgra ze stylem postindustrialnym. Modne są także tapety w stylu retro, które swoim designem nawiązują do najlepszych rozwiązań minionych dekad. Współczesne wzornictwo, cieszące się dużą popularnością, to także tapety z napisami, we wzory geometryczne i orientalne czy też w minimalistyczne, lecz efektowne paski. Są to przede wszystkim modne tapety do salonu, które gustownie podkreślają konkretny, wybrany styl aranżacji wnętrz, a tym samym świetnie wpisują się w najnowsze trendy we wzornictwie.

Marka
Pokaż tylko
Rodzaj
Odcień
Cena
-
Ilość znalezionych produktów: 1951
pixel