Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tapety winylowe

Szukając praktycznych i jednocześnie estetycznych rozwiązań dla swojego domu, warto zwrócić uwagę na tapety winylowe. Są to tapety w nowoczesnej formie, których jakość i wytrzymałość użytych materiałów sprawia, że są one wysoce odporne na zniszczenia.

Właściwości tapet winylowych

Tapety winylowe składają się z dwóch warstw, w przeciwieństwie do zwykłych tapet z papieru. Niewątpliwym atutem jest wierzchnia warstwa, wykonana z włókien polimerowych. To dzięki nim tapeta zyskuje niezwykłych właściwości. Jest ona przede wszystkim odporna na wodę, środki chemiczne oraz na wszelkie zarysowania czy odbarwienia. To wszystko sprawia, że tapety winylowe są zmywalne, a więc w razie potrzeby, łatwo można je czyścić, bez utraty ich pierwotnych właściwości. Tapeta winylowa nie zmienia także koloru pod wpływem promieniowania słonecznego, a więc po prostu nie wyblaknie i wciąż będzie wyglądać jak nowa.

Tapeta winylowa na flizelinie

Wśród tapet winylowych znajduje się także wyjątkowy model - na flizelinie. Ten rodzaj tapet nie tylko jest bardzo odporny na zewnętrzne zniszczenia, ale także nie przepuszcza wilgoci i powietrza. Stąd też ten rodzaj tapet ściennych idealnie sprawdza się do pomieszczeń, w których panuje częsta zmiana temperatury powietrza i wilgoci, co mogłoby negatywnie wpłynąć na wygląd zwykłych tapet. Tapety winylowe najczęściej są więc wybierane do kuchni czy łazienki, gdyż łączą w sobie estetyczne rozwiązanie, z dużą odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Co więcej, tapety z flizeliną są bardzo łatwe w montażu – nie kurczą się i nie tworzą nierówności, przez co ich nakładanie jest bardzo proste. Zdejmowanie tego typu tapet nie wymaga również namaczania – bardzo łatwo można je zdjąć na sucho.

Tapety winylowe to nie tylko jakość i trwałość na lata. To także mnóstwo nowoczesnych wzorów i motywów, stąd bez problemu można znaleźć tapetę winylową, idealną dla każdego stylu czy rodzaju pomieszczenia.

Marka
Pokaż tylko
Rodzaj
Odcień
Cena
-
Ilość znalezionych produktów: 5201
pixel