Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szóstka z geometrii – odświeżone ściany i niebanalne wnętrze

2017-10-06
Szóstka z geometrii –  odświeżone ściany i niebanalne wnętrze

Ogromna popularność tapet z geometrycznymi wzorami to dowód na twierdzenie, że moda wraca. Pożądane w latach 20. i 30. XX wieku motywy, oczywiście w nieco zmodyfikowanej formie są lansowane przez projektantów jako uzupełnienie nowoczesnych aranżacji. Jeżeli lubisz niebanalne wnętrza, koniecznie przyjrzyj się bliżej tapetom z geometrycznymi wzorami.

Fototapety geometryczne częścią stylu skandynawskiego

W czasach, gdy królował styl artdeco artyści dążyli do zgeometryzowania form, a każdy chciał mieć w domu charakterystyczną „szachownicę” czyli mozaikę z czarno-białych, kwadratowych kafli. Dziś geometria na ścianie kojarzy się głównie z modnym stylem skandynawskim. Jakie tapety najczęściej wybierają wielbiciele minimalistycznego trendu z dalekiej północy? Stawiają na uniwersalne kompozycje w stonowanych barwach (biel, odcienie szarości, rzadziej czerń), zdobione prostymi, symetrycznymi motywami. Odważniejsi decydują się na kolorystyczne szaleństwo i zastępują stonowane kolory ożywczą żółcią czy granatem.

Wizualne pomniejszanie i powiększanie pomieszczeń przy użyciu fototapety

Delikatne wzory i jasne kolory odnajdą się właściwie w każdym pomieszczeniu i będą świetną bazą dla barwnych dodatków. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się na wyborem motywu, weź pod uwagę proporcje tapetowanego wnętrza. Możesz pochwalić się dużym metrażem? Bez obaw wybieraj spośród dużych wzorów, które optycznie pomniejszają. Gdy pokój jest za niski „wydłuż” go za pomocą pionowych pasów.Decydując się na tapety w wyrazistych kolorach, z dużymi, przyciągającymi wzrok motywami trzeba pamiętać, że najlepiej sprawdzają się one w roli oryginalnego elementu aranżacji. W nadmiarze mogą zdominować wnętrze. Dlatego jeżeli marzy Wam się abstrakcyjny, trójwymiarowy motyw wielokątów, wytapetujcie nim tylko jedną ścianę, a na pozostałych połóżcie jednobarwne tło w podobnej tonacji kolorystycznej.

pixel