Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ścienna rewolucja w pokoju dziecka

2017-10-06
Ścienna rewolucja w pokoju dziecka

Ściany w pomieszczeniu decydują o charakterze wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku pokoju dziecięcego. A ponieważ dzieciaki uwielbiają kolory i zabawne aplikacje warto postawić na tapety, które ładnie te ściany ozdobią. Zapytaj swoje dziecko o pokój z jego marzeń i zaczynaj remont!

Jakie fototapety wybrać do pokoju dziecka

Pokój dziecka powinien podobać się przede wszystkim samemu dziecku. Nie próbuj na siłę przekonywać smyka do swojej wizji, posłuchaj tego co on ma do powiedzenia. Córka lubi „Krainę Lodu” i boisz się, że najchętniej zamieniłaby pokój na zimowy pałac? Pozwól jej wybrać tapetę i połóż ją na jednej ścianie. Pozostałe pomaluj na odcienie niebieskiego, bieli czy fioletu. Dziecko będzie zadowolone, a Ty nie stracisz majątku na remont, gdy ulubioną bajkę zastąpi jakaś inna.


Pojedyncza ściana to również doskonałe miejsce dla tapet z funkcją edukacyjną, które przedstawiają wielkoformatowe mapy, kreatywne kolorowanki czy alfabet.


Jeżeli wiesz już co dziecko lubi i znasz motyw przewodni aranżacji, skup się na doborze kolorów. Do pokoju niemowlaka obok nieśmiertelnych, przypisanych do płci barw pojawia się pastelowa żółć, zieleń oraz jasna szarość czy beż. Ściany w pokojach nieco starszych dzieciaków też często są jasne, ponieważ na neutralnym tle najładniej prezentują się kolorowe dodatki. Czasem urozmaica się neutralne ściany wielobarwnymi borderami, które stanowią radosny akcent i alternatywę dla dominujących we wnętrzu tapet i fototapet. Warto pamiętać, że zbyt jaskrawe kolory męczą oczy i nie sprzyjają koncentracji, natomiast zbyt ciemne potęgują zmęczenie.

Wbrew powszechnemu twierdzeniu tapety do pokoju dziecka nie muszą być bardzo trwałe. Wystarczy, że będą odporne na zmywanie. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że na przestrzeni lat pokój trzeba będzie kilkakrotnie odświeżać, dostosowując jego wygląd do potrzeb i zmieniającego się gustu malucha.

pixel