Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fototapeta do biura sposobem na zespołową motywację

2019-09-02
Fototapeta do biura sposobem na zespołową motywację

Fototapeta to prosty, szybki w realizacji i zdecydowanie efektowny sposób na metamorfozę wnętrza, zarówno prywatnego, jak i przestrzeni biurowej. Fototapeta z powodzeniem zastąpi wszelkie inne dekoracje, nada tradycyjnemu wnętrzu biura nowy, niepowtarzalny styl. Jak się okazuje fototapety to także znakomity sposób, aby pobudzić w pracownikach kreatywność, uwolnić drzemiące w nich pomysły i zainspirować do działania.

Dlaczego warto mieć fototapety w biurze?

O zaletach fototapet nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeśli chcemy uzyskać spektakularny efekt dekoracyjny w naprawdę szybki, prosty i niewymagający nakładów pracy sposób, fototapeta sprawdzi się idealnie. Odpowiednio dobrana fototapeta pozwoli nam odświeżyć wnętrze, nadać niebanalnego stylu, a nawet optycznie je powiększyć lub dodać przytulności. Niezależnie od wnętrza, fototapety spisują się naprawdę fantastycznie, dlatego jest to znakomita propozycja także dla nowoczesnego biura.

Przestrzeń biurowa posiada swoją specyfikę. Biurowe aranżacje są raczej oszczędne w formie i pozbawione dekoracji, co tworzy pożądane wrażenie profesjonalizmu. Jednak, co jeśli chcemy stworzyć bardziej oryginalną aranżację? Biuro niepowtarzalne w stylu, nowoczesne, a przy tym takie, w którym pracownicy będą czuć się naprawdę dobrze? W tym wypadku wystarczy odpowiednio dobrana fototapeta, która jest prostym sposobem na dekorację biura.

Jednocześnie odpowiednio dobrany motyw fototapety pozwoli nam uzyskać szereg innych korzyści. Po pierwsze, w ładnych wnętrzach pracuje się nam przyjemniej i czujemy się bardziej komfortowo. W takich warunkach łatwiej o dobre pomysły i zaangażowanie. Po drugie, dekoracyjny motyw przywołujący pozytywne skojarzenia, odprężający, czy kreujący atmosferę spokoju i skupienia sprawi, że nasza praca stanie się bardziej efektywna.

Jak wybrać fototapetę do biura?

Wiemy już, że fototapeta może stanowić oryginalną dekorację nowoczesnego biura, a jednocześnie pozytywnie wpływać na samopoczucie, a przy tym jakość pracy pracowników. Jak jednak dokonać tutaj najlepszego wyboru? Najlepszą opcją będą konsultacje z samymi pracownikami – zapytajmy, jaka fototapeta byłaby przez nich mile widziana. Co więcej, w wyborze warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami.

Pomost

Zielone i pastelowo żółte odcienie, a także wszelkie motywy z przyrodą w tle pozwolą nam wykreować w biurze atmosferę spokoju i skupienia. Jeśli właśnie o taki efekt nam chodzi, warto zdecydować się na fototapety z krajobrazami. Znajdziemy tutaj propozycje idealne do każdego biura – mniej lub bardziej nowoczesnego w aranżacji. Dobrą propozycją może być np. fototapeta trawa, jak również fototapeta pomost.

Trawa

Jeśli z kolei chcemy wzbudzić w naszej kadrze energię, zapał i więcej motywacji do działania, doskonałym rozwiązaniem będą tapety w energetycznych, mocnych odcieniach, z dominującym kolorem czerwonym. Doskonałą propozycją może okazać się fototapeta balony, która z pewnością pobudzi cały zespół do działania.

Balony

Czy może być coś bardziej uwalniającego umysł i drzemiące w nim pokłady wyobraźni niż bezkres kosmosu widoczny na fototapetach z motywem kosmosu? Fototapeta kosmos sprawdzi się w biurze, w którym rodzą się oryginalne pomysły. To znakomita propozycja dla firmy z branży kreatywnej – oryginalne motywy nie tylko pobudzą wyobraźnię pracowników, ale również będą perfekcyjnie współgrały z charakterem działalności całej organizacji.

Kosmos

Warto również dodać, że fototapety to doskonała propozycja nie tylko do biura, ale także innych firmowych pomieszczeń, np. sali konferencyjnej, czy recepcji. W pierwszym przypadku sprawdzą się fototapety, które pozwolą nam stworzyć atmosferę skupienia, nierozpraszające, a nawet odprężające. W drugim warto postarać się o fototapetę, która będzie nawiązywała do charakteru prowadzonej przez nas działalności. Odpowiednim przykładem będzie dostępna w naszej ofercie fototapeta drzewa, która jest znakomitą propozycją do sali konferencyjnej.

Las

pixel